Svatořečení dvou papežů, Jana Pavla II. a Jana XXIII. - pouť po Itálii

27.04.2014 20:27

Svatořečení dvou papežů, Jana Pavla II. a Jana XXIII. - pouť po Itálii

(blok ještě není dokončený....)

Konalo se 27.dubna 2014 v Římě. Zúčastnil jsem se ho spolu se slovenskými poutníky na zájezdu CK TarTour.

Do Říma jsme dorazili 27. v neděli nad ránem. Autobus zůstal na parkovišti na kraji Říma, dále jsme pokračovali metrem asi půl hodiny až do centra. Dále se šlo pěšky, ale k chrámu sv.Petra nás už nepustili. Skončili jsme u Andělského Hradu, kde jsme celý obřad sledovali na velkoplošné obrazovce. Po skončení obřadu následovala krátká procházka Římem až ke španělským schodům. Odjíždíme na nocleh do Monte Cassina, klášter jsme si bohužel neprohlídli.

Příští den 28.4. už jedeme na sever do San Giovanni Rotonda, kde

prožil svůj život sv. Pio z Pietrelciny, jediný stigmatizovaný světec XX.století. Upoutal nás moderní chrám, v němž je uloženo neporušené tělo otce Pia. Díky jedné paní, která tam žije už 20 roků a pochází ze Slovenska, máme možnost si prohlídnout moderní kliniku, kde působí známí chirurgové z celého světa.

Další den jsme začali mší sv. v klášteře svatého Matouše.

poté jsme navštívili

Lanciano - místo

eucharistického zázraku

tento den

jsme zakončili na poutním místě Manopello - kristova tvář ? srdce ?

Příští den míříme do Cascia , poutního místa zasvěceného sv. Ritě, patronce zoufalých a neplodných žen, také nešťastného manželství ? V krásném kostele ze seminářem jsou uloženy ostatky této světice. Cascia je také město růží, mají tu růže staré 200 až 300 let a stále kvetou.

poslední zastávkou na naší pouti je Assisi. V chrámu svaté Kláry

sloužíme mši sv. Samozřejmě nechybí prohlídka klášterního areálu tohoto zachovalého středověkého města. Co nás potěšilo, že při vstupu do kostela jsme uslyšeli český zpěv.

Porcincule - předměstí Assisi, kde je Mariánský kostel a uvnitř je dům svatého Františka.

Na zpáteční cestě domů nás čekalo ještě jedno překvapení. Naše průvodkyně nás zavezla do FORLI , kde se konala právě pouť. V místní bazilice jsou uloženy ostatky sv. Peregrina, ochránce v boji proti rakovině.

Fotogalerie: Svatořečení dvou papežů, Jana Pavla II. a Jana XXIII. - pouť po Itálii

Tato fotogalerie je prázdná.

Farnost Orlová farnostorlova@gmail.com